Przykładowe zaproszenie ślubne

Jak już wspominano ślub należy skrupulatnie zaplanować na co najmniej kilka miesięcy wcześniej. Zaproszenie gości to bardzo ważny moment. Jak się do tego zabrać. Musimy koniecznie wspólnie z przyszłym małżonkiem zaplanować liczbę gości. Gdy będziemy gotowi nadejdzie czas na wybór zaproszeń ślubnych. Zaproszenia muszą być eleganckie i estetyczne, a przede wszystkim muszą zawierać dokładne informacje gdzie i kiedy odbędzie się ślub i wesele oraz kogo zapraszamy.

Rynek pełen jest wspaniale zaprojektowanych zaproszeń. Przygotowywane z zaangażowaniem i pasją w tej dziedzinie skutecznie przekonują gości do przybycia na ceremonię zaślubin. Można wybrać klasyczne i tradycyjne, romantyczne, nowoczesne i futurystyczne. Najlepiej by zaproszenie oddawało charakter całej ceremonii i pasowało do stylu wystroju lokalu, kościoła i samochodu. Zaproszenie ślubne ma stanowić swego rodzaju zapowiedź wielkiego wydarzenia, dlatego powinno być spójne ze stylem sali, auta i kościoła. Zaproszenia najczęściej są wzbogacone cytatami i wierszami związanymi z miłością i uczuciami.

Wypełniając zaproszenie obowiązuje kilka podstawowych zasad. Należy pamiętać, że na zaproszeniu piszemy imię i nazwisko gościa, najpierw kobiety, a potem mężczyzny – męża, chłopaka, osoby towarzyszącej. Jeśli na ślubie przewidujemy obecność także dzieci, dopisujemy pod nazwiskami rodziców informację, że zapraszamy ich z dziećmi.

Bywa tak, że zapraszamy część gości tylko na ślub, wówczas najlepiej wybrać takie zaproszenie, których głównym elementem będzie zaproszenie na ślub, a na dodatkowej wkładce będzie zamieszczona informacja o weselu.

Na tym etapie przygotowań należałoby pomyśleć o wyborze pojazdu ślubnego. Może to być tradycyjny samochód osobowy albo w starym stylu, albo nieco bardziej wyszukany pomysł…