Wieczór panieński i kawalerski

Wieczór panieński i kawalerski to czas pożegnania wolności, pozwala zapomnieć o stresie związanym z przygotowaniem do ślubu i wesela. Organizacją wieczoru panieńskiego i kawalerskiego mogą zająć się, podobnie jak w przypadku wesela, profesjonaliści, którzy zadbają o szampańską zabawę do białego rana. Tradycją jednak stało się, że ostatnim wieczorem wolności zajmują się albo świadkowie albo rodzeństw, albo sami narzeczeni. Podobnie jak w przypadku wesela trzeba wybrać miejsce i styl zabawy oraz zaprosić gości. Taki szalony wieczór przygotowuje się najczęściej na dwa tygodnie przed ślubem.

Panie najchętniej wybierają dyskoteki i kluby, gdzie mogą potańczyć i poplotkować popijając fantazyjne drinki. Coraz częściej kobiece wieczory wzbogaca się o striptiz, to raczej nowość, bo striptizerki gościły do niedawna wyłącznie na wieczorach kawalerskich. Z taką zabawą jednak trzeba uważać by nie przesadzić. Należy dostosować charakter i miejsce imprezy do gustu przyszłej Panny Młodej czy Pana Młodego, aby impreza nie zamieniła się w niezapomniany koszmar, wszak striptiz nie leży w guście każdego.

Popularne stało się dawanie prezentów na tę okazję. Dla narzeczonej wybiera się najczęściej seksowną bieliznę, którą może potem założyć w noc poślubną. Wśród znanych upominków wręczanych tego wieczoru podwiązki, rozmaite gadżety podszyte humorem, takie jak na przykład wibratory. Często dziewczyny składają się na elegancką bieliznę pod suknię ślubną, to niewątpliwie wspaniały i praktyczny pomysł na upominek dla przyszłej Panny Młodej. Na męskich imprezach ciągle w czołówce znajduje się striptiz. Czasami panowie decydują się zakupić Panu Młodemu sexi bieliznę. Wieczór panieński i kawalerski pozwala na absolutne szaleństwo, dowolność miejsca zabawy i prezentów dla przyszłej Pary Młodej. Tej nocy każdy może bawić się do woli, szczególnie narzeczeni.

Modny i udany wieczór pożegnania z wolnością to bardzo ważny moment dla narzeczonych. Zatroszcz się by zabawa była niezapomniana! Dobra impreza tego wieczoru przełoży się potem na udany ślub i wesele.