Jak wybrać dobry zespół na wesele?

Dobrze dobrana oprawa muzyczna przyjęcia weselnego jest niezbędna, to ona zagwarantuje udaną imprezę pozostawiając w pamięci przybyłych wspaniałe wspomnienia. Wybierając zespół muzyczny, należy zwrócić uwagę, przede wszystkim na sprzęt grający jakim dysponuje. Ważna jest zarówno jakość jak i ilość.

Czym więcej instrumentów tym lepsze efekty. Oprócz standardu, czyli klawiszy, gitary, perkusji i wokalu, świetnie sprawdzą się bas, trąbka i saksofon. Coraz częściej można spotkać zespoły oferujące dwa wokale, żeński i męski, to także świetny patent na urozmaicenie granych utworów. Ponadto obsługa techniczna, doświadczenie sceniczne, niespotykane i rzadkie atrakcje są gwarantem udanej i niepowtarzalnej imprezy.

Poszukując dobrej kapeli, która oprawi nasze wesele w niezapomniane dźwięki, warto poradzić się par, które są już po zaślubinach i weselu. Być może podpowiedzą nam czym się kierować przy wyborze, albo podsuną kontakt do grupy muzycznej, która grała na ich weselu.

Większość zespołów ma swoją stronę www. Polecamy zasiąść przed komputerem i poświęcić trochę czasu na przeglądanie ofert. Oprócz opisu składu, zdjęć, historii grupy, na większości stronach znajduje się gotowe demo, to bardzo pomoże nam w podjęciu decyzji.

Kontaktując się z menadżerem zespołu, warto spytać o rodzaj granego repertuaru, aranżację i proponowane zabawy. Większość zespołów dopasuje rodzaj muzyki i zabaw do indywidualnych potrzeb Młodej Pary. Niektóre grupy, dysponując profesjonalnym sprzętem, dodatkowo oferują pokazy multimedialne, oraz karaoke. Najniższa cena wynajęcia profesjonalnego zespołu na wesele to około 2000 złotych. Pamiętajmy, że oszczędzać na zespole nie warto. To oni poprowadzą wesele, zadbają o oprawę muzyczną i zabawy.

Dodatkową, fascynującą atrakcją dla gości będzie pokaz sztucznych ogni. To cudowny pomysł na prezent dla Pani Młodej od gości, rodziców, teściów, czy też samego Pana Młodego. Niektóre grupy muzyczne mają w swojej ofercie tego typu atrakcje. Będzie to jednocześnie wspaniały prezent na przykład dla Panny Młodej ale i zaskakujące urozmaicenie dla gości weselnych.

Chcąc zarejestrować czar ceremonii weselnej musimy zatrudnić do tego celu dobrego fotografa.